WhatsApp Hemen Satın Al!

Alzheimer’a Paçayı Kaptırmayın

Alzheimer’a Paçayı Kaptırmayın
Alzheimer’a Paçayı Kaptırmayın

Alzheimer hastalığı, genellikle 60 yaş üzeri insanlarda beynin normal fonksiyonunun ve organizasyonunun bozulması sonucunda zihinsel ve sosyal becerilerdeki düzensizliklerin oluşması durumudur.

Çağımızın korkulan hastalığı Alzheimer’a yakalanma ihtimalini azaltmak ve beyni genç tutmak için erken yaşta önlemlerinizi almanız gerekmektedir. Alzheimer tedavisi derdine düşmeden hayatınızda yapacağımız ufak değişiklikler yaşam kalitenize katkı sağlayacaktır. Unutkanlık hastalığı olarak da bilinen Alzheimer’a paçayı kaptırmayın.

STRESLE MÜCADELE EDİN!

Aşırı stres ve üzüntü Alzheimer riskini arttırmaktadır. Yoğun iş temposu, parasal kaygılar ve aşırı üzüntü durumları başlıca stres sebepleridir. Bu stres durumu beyin hücrelerinde tahribat oluşturuyor. Kendinizi strese teslim etmemek, Alzheimer hastalığı riskini azaltacaktır.

SİTİKOLİN VE OMEGA-3 İÇEREN EN ÖNEMLİ GIDA TAKVİYESİ İLE DESTEKLEYİN!

Beyin fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde desteklenmesi için omega-3 ve sitikolin takviyeleri alınmalıdır. Yaşlanma belirtilerinin azaltılması ve beyin sağlığının korunması için Omega-3 kullanımı beynimiz için bir ihtiyaçtır.

Ayrıca beyin ve bellek destekleyici takviye gıda sitikolin ile bilişsel kötüleşmeyi önlenebilir, dikkat ve yürütme işlevinde önemli iyileşmeler sağlanmaktadır.

Sitikolin ve Omega-3’ü birlikte içeren kombine gıda takviyesi ile beyin sağlığınızı destekleyiniz. (Altı çizili kelimeler tıklanabilir olup satış ekranına yönlendirilecektir.)

DENİZ ÜRÜNLERİ VE BALIK TÜKETİN!

Düzenli ve sağlıklı beslenme Alzheimer tanısı konmamış her bireyin önemsemesi gereken bir durumdur. Bir araştırmada Haftada en az 1 kez balık tüketenler ile nadir olarak balık tüketenler karşılaştırılmıştır. Haf­tada en az 1 kez balık tüketiminin Alzheimer hastalığı gelişim riskini %60 oranında azalttığı bulunmuştur.


FAZLA KİLOYA ELVEDA

Araştırmalara göre orta yaşlılık döneminde alacağınız aşırı kilolar, ilerleyen yaşlarda karşınıza Alzheimer olarak çıkabilmektedir. Archives of Internal Medicine isimli dergide yayınlanan araştırmaya göre vücut kitle indeksi 70 yaşından sonra artan kadınlarda 10 ila 18 senede Alzheimer görülme ihtimali artıyor. İştahınızı kontrol altına almak, Alzheimer riskini minimuma indirecektir.

İştah kontrolünün sağlanması ve besin isteğini azaltıcı etkiye sahip Sitikolin gıda takviyesi ile aşırı kilo alma tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz.

ÖĞRENME ODAKLI OLUN!

Öğrenmenin yaşı yoktur sözünü duymayan yoktur. Okul döneminden yaşlılığa kadar sürekli öğrenme çabası içinde olmak beyninizin genç kalmasını destekleyecektir. Beynin genç kalması, Alzheimer’a karşı en güçlü silahtır.

ALKOL VE SİGARASIZ YAŞAM

Alkol ve sigara tüketimi de Alzheimer hastalığı risk faktörlerinden biri olarak belirtilmektedir. Hayatınızda olmayan alkol ve sigara, yaşam kalitenizi arttıracağı gibi Alzheimer riskini de düşürecektir.

SPORU ÖNEMSEYİN

Her gün yapacağınız en az 30 dakika yürüyüş, sağlığınız üzerinde gençleştirici etki yapacaktır. Düzenli spor, beyni fit tutmaktadır. Bu sebep ile Alzheimer ve demans gibi hastalıklar ile mücadele etmemek için egzersizlere önem verin.

HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN!

Beyin boş durmayı sevmez, onu tembelliğe alıştırmayın. Merak edin, düşünün ve bol bol araştırın. Yeniliklere açık olun ve yeni şeylere öğrenmeye çalışarak beyin fonksiyonlarını canlı tutulmasına olanak sağlayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cerebramax

Sitemizin bölümleri sağlık mesleği mensuplarına yönelik klinik çalışmalar, bilimsel kanıtlar ve uzman görüşlerine ait bilgiler içermektedir.
Sağlık çalışanı olduğunuzu onaylamak için “EVET” butonuna basınız. Eğer sağlık çalışanı değilseniz “HAYIR” butonuna basınız.

Evet           Hayır