WhatsApp Hemen Satın Al!

Sağlıklı Yaşlanma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı Yaşlanma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

SAĞLIKLI YAŞLANMA İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Zaman içerisinde beden yapısı ve işlevlerinde bozuklukların meydana gelmesine yaşlılık denmektedir. Yaşlılığa engel olunamamaktadır ancak sağlıklı yaşlanma, orta yaş bireylerin arzu ettiği bir durumdur.

GÜNEŞTEN FAYDALANIN!

Her gün 20 dakika kadar güneş ışığını almak D vitamini açısından fayda sağlayacaktır. Kemik gelişimini, cilt sağlığını ve beyin sistemini desteklemektedir.

SİTİKOLİN İLE TANIŞIN!

Sitikolin doğal bir besin takviyesidir. Sitikolinin klinik çalışmalarda çeşitli bilişsel güçlendirici ve nöroprotektif özellikler gösterdiği belirtilmiştir. Kolin ve sitidinden oluşan bir bileşik olan, nöronal membran onarımına yardımcı olan ve asetilkolin ve fosfatidilkolin sentezi için gereken bir kolin kaynağı sağlayan sitikolin hücre zarı fosfolipitlerinin sentezinde yararlıdır.

Yapılan araştırmalar, 40-60 yaş arası sağlıklı kadınlarda, sitikolinin dikkat odağı ve inhibisyon olmak üzere dikkatin iki yönünü arttırdığını göstermektedir. Sitikolin alan kadınlar 28 günlük takviyenin ardından dikkat performansında iyileşme göstermiştir. Yapılan çalışmanın sonuçları, bilişsel defisiti(eksiklik) olan bireylerde sitikolin takviyesi sonrasında bilişsel performansın iyileşmiş olduğunu göstermektedir.

MEYVE VE SEBZE TÜKETİN!

Düzenli olarak meyve ve sebze tüketen bireyler vücudun ihtiyacı olan antioksidan aktitiye sahip C vitaminini almış olacaklardır. Kırgınlık, soğuk algınlığı ve bazı kronik hastalıklara karşı koruma sağlanacağı için vücudunuz zinde kalacaktır. Kendinizi genç tutmanıza ve hissetmenize fayda sağlayacaktır.

HOBİLERİNİZE SARILIN!

Kendinizi ve beyninizi zinde tutmak için keyif alabileceğiniz hobiler edinin. Özellikle aktif çalışma hayatınız sonlandıysa ahşap boyama, fotoğrafçılık, satranç vb gibi kulüplere katılmak potansiyelinizi daima aktif tutmanıza destek sağlayacaktır. Genç beyin ile yaşlılığı alt edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cerebramax

Sitemizin bölümleri sağlık mesleği mensuplarına yönelik klinik çalışmalar, bilimsel kanıtlar ve uzman görüşlerine ait bilgiler içermektedir.
Sağlık çalışanı olduğunuzu onaylamak için “EVET” butonuna basınız. Eğer sağlık çalışanı değilseniz “HAYIR” butonuna basınız.

Evet           Hayır